Blog > Komentarze do wpisu

Henna brwi - jak ją zrobić?

Autorem artykułu jest SPA

Od wieków mieszkanki wschodnich cywilizacji nadawały swoim brwiom   odpowiedni wyraz za pomocą henny. Obecnie henna na brwi zyskuje coraz więcej zwolenniczek - to niedrogi zabieg kosmetyczny, a może zdecydowanie poprawić nasz wygląd.

Henna na brwi

Farbowanie brwi czy jak kto woli  - henna brwi absolutnie nie jest wynalazkiem XX wieku. Już w starożytności kobiety  używając naturalnych składników z precyzją nadawały swoim brwiom  odpowiedni kolor  aby poprawić swój wygląd. Często było to swoistym  urodowym rytuałem który trwał naprawdę długo.

Po co henna na brwi?

Brwi to często pomijana w makijażu okolica.To duży błąd ponieważ brwi nadają całej twarzy odpowiedni wyraz.  Wyregulowane i o zdecydowanej barwie nadają twarzy charakterystyczny wyraz.

Henna brwi krok po kroku - czyli jak to zrobić

1. Pierwszy krok to dokładny demakijaż oczu.

2. Następnie należy przygotować cały sprzęt czyli hennę, patyczek do  rozrobienia oraz miseczkę z ciepłą wodą i odrobiną mydła do zmycia, kieliszek do rozrobienia henny, a także wazelinę aby odpowiednio zabezpieczyć skórę.

3. Przygotowanie henny.
Do kieliszka wsypujemy trochę henny tak  by pokryła spód i dodajemy kilka kropel wody utlenionej aż do otrzymania  konsystencji papki. Masa powinna być jednolita i pozbawiona grudek.

4. Dokładnie posmaruj skórę wazeliną nad linią brwi oraz tuż pod.

5. Łuk brwiowy pokryj od nasady brwi aż po ich koniec. Kształt rysuj  ciągłym ruchem zwracając baczną uwagę by był taki sam w przypadku obydwu  brwi.

6. W zależności od tego jaki kolor chcesz otrzymać, trzymaj hennę na  brwiach od 1 do 5 minut, a następnie zmyj najpierw wacikiem namoczonym w  ciepłej wodzie a następnie wacikiem namoczonym w wodzie i mydle.  Pamiętaj by hennę dokładnie wymyć z brwi.

 

Przeciwwskazania do henny brwi:
- stany zapalne skóry wokół oczu
- stany alergiczne skóry wokół oczu
- choroby oczu
- zaczerwienienie spojówek, jęczmień
- jesteś świeżo po regulacji brwi.

---

Zobacz także:

Regulacja brwi krok po kroku

Kwas glikolowy w kosmetyce

Jak dbać o rzęsy?

 

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

 

czwartek, 10 marca 2011, kurs-wizazu
2011/03/10 17:48:35

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


Zamknij
Zgadzam się z Polityką Prywatności